Біозахист на бройлерній фермі

06 грудня 2022
-
5 minutes

Як власники господарства, ви робите все можливе, щоб ваша птиця зростала здоровою. Однак зараження інфекціями це зазвичай непомітний процес. Тому важливо вживати профілактичних заходів і запобігати поширенню захворювань. Більшість з цих заходів є обов’язковими в процесі вирощування птиці на господарстві.

Як бактерії та віруси потрапляють на господарство?

Більшість інфекцій проникає на господарства добре відомими шляхами. При цьому є велика ймовірність, що щось можна пропустити. Шляхи зараження:

  • Послід
  • Тварини
  • Годівля
  • Людський фактор
  • Шкідники
  • Повітря
  • Вода

Правильно закрийте свою територію

Вам, як фермеру, котрий вирощує птицю, немає чого приховувати. Ви хочете показати всім, як виглядає ваша птахофабрика, однак не можна просто пускати всіх на територію свого підприємства. Коли люди безконтрольно заходять на територію господарства, є велика ймовірність занесення інфекції. Тому доцільно належним чином огородити територію господарства, встановити ворота та санпропускник. Переконайтеся, що входи у всі пташники щільно закриті, але враховуйте надзвичайні ситуації, такі як пожежна безпека тощо.

Забезпечте реєстрацію відвідування

Розумно вести детальний облік усіх осіб і транспортних засобів, які в’їжджають на територію. Якщо ваша компанія коли-небудь постраждає від серйозної хвороби, вам буде легше з’ясувати, звідки хвороба могла бути занесена. Ця реєстрація також є обов'язковою у разі спалаху захворювання птиці. Якщо ви не можете показати список або не повністю заповнили список, це може мати серйозні наслідки.

Стеліть якісну підстилку

Не всі підстилки, які ви можете купити, однаково якісні. Тому купуйте підстилку тільки у перевіреного постачальника. Перевірте, що підстилка суха та чиста. При можливості стеліть її прямо у пташник перед посадкою добової птиці. Якщо це неможливо, то зберігайте її у сухому та добре вентильованому приміщенні. Якісна підстилка запорука здорової птиці в майбутньому.

Зберігайте підстилку у сухому закритому приміщенні
Якщо немає можливості віднести підстилку безпосередньо в приміщення, переконайтеся, що вона захищена від шкідників або іншої птиці.

Посадка добових курчат
Переконайтеся, що візки з одноденними курчатами або інкубаційними яйцями можна завезти безпосередньо з вантажівки у пташник, і що водій належним чином дотримується всіх необхідних гігієнічних заходів.

Проводьте моніторинг на сальмонелу
Коли постачаються одноденні курчата, аркуші-вкладиші повинні бути подані для моніторингу на наявність сальмонели як вхідна перевірка. Виконайте цю перевірку. Зрештою, як птахівник ви несете відповідальність за те, щоб це було зроблено належним чином. Працюйте із вкладишами лише стерильно, тобто вимитими руками або в одноразових рукавичках. Якомога швидше помістіть їх у конверт і надішліть у визначену лабораторію, бажано того ж дня.

З’ясовуйте історію батьківського стада
З’ясуйте в інкубаторії історію батьківського стада (паспорт курчат), якщо є відхилення, то сформуйте план необхідних заходів. Для вакцинації Ґамборо з’ясуйте титри батьківського стада. Також доцільно надсилати кров одноденних курчат, коли ризик польових вірусів високий. Таким чином можна визначити правильний титр і оптимальний час для вакцинації Ґамборо.

Боротьба зі шкідниками
Ми розрізняємо два види боротьби зі шкідниками - з гризунами та з комахами.

Боротьба з гризунами
Що стосується боротьби з гризунами, найкраще звернутися до сторонньої сертифікованої компанії. Укладіть чіткі домовленості щодо регулярного контролю всередині та поза пташником. Ви можете переконатися, що ці «небажані гості» шукають чим поживитись. Гризуни постійно шукають їжу та місце для гніздування. Якщо нічого не знаходять, вони просто йдуть.

Боротьба з жуками та комахами
Жуки та комахи можуть серйозно шкодити вирощуванню птиці. Ми знайшли позитивних до сальмонели жуків у різних пташниках. Тому важливо добре з ними боротися. Для перевірки присутності жуків на вашій фермі перевірте під піддонами торцевих вентиляторів, тому що це найпоширеніше місце їхнього розмноження.
Боротьбу з жуками необхідно проводити під час перерви між вирощуванням птиці. Для забезпечення ефективності необхідно це робити декілька разів поспіль. На жаль, кількість ефективних засобів, які можна використовувати, невелика. Крім того, часто виникає резистентність. З часом міняйте реагенти, щоб запобігти резистентності.