Фактори, які впливають на вагу яєць

11 квітня 2023
-
5

Вага яєць є важливим фактором прибутковості курей-несучок. Важливо знати, для якого ринку виробляється продукція. Іншими словами, яка мета виробництва? У цій статті ми перерахуємо деякі фактори, які можуть впливати на вагу яйця, а отже, і на прибуток.

Вибір кросу

Деякі кроси курей генетично відібрані для низької ваги яєць. Інші кроси, навпаки, дають велику вагу яєць. До речі, не завжди кроси з малою вагою дають меншу яєчну масу, тому що кількість яєць іноді буває більшою. Тому вибір кросу повинен відповідати виробничим цілям.

Вік, зрілість несучості та вага курей

Маса яйця тісно пов'язана з віком несучості та вагою курей. Низька вага курей і рання зрілість призводять до отримання дрібних яєць. Обидва фактори можна добре контролювати, але тільки на ранній стадії. Вага курки під час першої яйцекладки в кінцевому рахунку тісно пов'язана з вагою яєць. Чим важча курка в цей момент, тим вища середня вага яйця протягом усього циклу. Це одразу вказує на те, що важливо, щоб племінне стадо було однорідним, щоб вага яєць також була однорідною. Якщо однорідність стартового стада погана, наприклад, світло часто додають повільно. Однак це призводить до того, що більші кури несуть дуже важкі яйця.

Управління годівлею

Окрім генетики, віку та зрілості несучості, на вагу яєць певною мірою може впливати корм. У цій області вага яєць в основному визначається споживанням корму, його використанням і складом корму. Кінцевий ефект залежить від багатьох факторів, таких як температура в пташнику, стан здоров'я кишечника і тварин, а також структура корму і співвідношення протеїну до енергії.

Амінокислоти

Найважливішими амінокислотами, що беруть участь у балансі яєць, є метіонін і лізин. Оскільки організм курки не може виробляти їх самостійно, ці незамінні амінокислоти повинні надходити з кормом у правильних пропорціях через багату на білок сировину та вільні амінокислоти. У кормах використовується кілька видів сировини, багатих на протеїн, включаючи ріпак, соняшник і соєві продукти. Соєвий шрот містить високий рівень лізину. Для досягнення високої частки засвоюваного протеїну в наших кормах для птиці використовується тільки соя HiPro (високопротеїнова). Соняшниковий шрот, з іншого боку, має високий вміст метіоніну. Щоб уникнути дефіциту, вільні амінокислоти надходять в синтетичній формі.

Поліненасичені жирні кислоти

Окрім метіоніну та лізину, лінолева кислота робить позитивний внесок у збільшення ваги яєць. Лінолева кислота є ненасиченою жирною кислотою з хорошою засвоюваністю жирів і міститься в різних видах сировини з високим вмістом жирів, таких як соняшникова та соєва олія. Наприклад, соєва олія містить близько 50 відсотків лінолевої кислоти.

Асортимент кормів

Асортимент кормів Коудайс складений таким чином, щоб ви могли максимально контролювати вагу яєць. Це починається вже на етапі вирощування. Тут ми рекомендуємо престартовий корм. Це призводить до того, що більші кури, які вирощуються, швидше виробляють більшу вагу яєць. Це особливо вигідно, якщо ви отримуєте найкращу ціну на яйця від 53 грамів.
Важливе значення має правильне управління. Якщо яйця занадто важкі, їхню вагу важко зменшити. У період яйцекладки основа для отримання важчих яєць лежить у фазі вирощування до 30 тижнів, коли додаткові витрати робляться на корми для збільшення ваги яєць. Після фази вирощування відбувається перехід на корми фази 1 та фази 2 відповідно. У межах цих фаз Коудайс пропонує премікси, БВМД та готові корма.