Мікроклімат у пташнику та його вимірювання

23 січня 2023
-
5

Оптимальний клімат у пташнику є досить складним завданням для оператора, але хороший кліматичний комп’ютер з цим чудово справляється. Нове покоління кліматичних комп’ютерів для птиці має складні елементи керування, які можуть забезпечити оптимальний клімат у будь-який час. Ці елементи керування можуть працювати належним чином лише за умови правильного вимірювання датчиків, наявних у пташнику та поза ним. Правильне вимірювання починається з розміщення датчиків у правильному положенні в пташнику та поза ним.

Де розташувати датчики у пташнику?

Датчики повинні бути прикріплені в місці, де змішалося свіже повітря яке надійшло з вулиці з наявним гарячим повітрям пташника, після чого змішане повітря рухається до тварин. В жодному випадку датчики не можна монтувати в потоці вхідного повітря з вулиці.
На практиці це означає:

Датчики температури

  • У приміщеннях з підлоговим утриманням (бройлерних і вирощувальних) цього досить легко досягти, під'єднавши датчик до кормової або водопровідної лінії, яку можна пересунути лебідкою. Це запобігає зависанню датчика між тваринами та підданню впливу тварин.
  • У пташниках, де тварини утримуються системою, наприклад вольєрна система для курей-несучок, це зовсім інша історія. Розмістіть датчики в проході або збоку від вольєра. Переконайтеся, що на них не можуть вплинути тварини, які ночують у темний період.
  • Температура в приміщенні часто неоднорідна, тому часто встановлюють кілька (чотири-шість) датчиків температури, щоб можна було використовувати середнє значення наявних датчиків. У пташнику, де вентилятори розміщені в коньку, перепади температур будуть невеликими. Щоб звести ці відмінності до мінімуму, більшість кліматичних комп’ютерів мають можливість окремо керувати елементами керування входом.

Датчики відносної вологості та CO2
Часто можна під'єднати один датчик відносної вологості та один датчик CO2 до кліматичного комп’ютера. Найкраще місце для вимірювання – центр пташника. Обидва типи датчиків чутливі до пилу і тому можуть відхилятися. Для якісного вимірювання їх потрібно регулярно очищати від пилу

Виміряйте зовнішню температуру і відносну вологість повітря
Однією з найбільших проблем для контролю клімату є різка зміна зовнішньої температури та вологості, що впливає на клімат всередині пташника. Кліматичний комп’ютер постійно регулюватиме вентиляцію (витяжну та припливну) залежно від високої та/або низької зовнішньої температури та відносної вологості. Правильне вимірювання умов експресії має вирішальне значення для цього. Кліматичний комп'ютер повинен вимірювати температуру і вологість повітря, яке надходить в пташник через впускні клапани.

Для правильного вимірювання необхідно враховувати наступне

  • Розміщення (зовнішніх датчиків) бажано з північної сторони пташника
  • Не піддається впливу прямих сонячних променів і вітру
  • У будинках із зимовим садом датчик зовнішньої температури та датчик відносної вологості можна розмістити в зимовому саду

Подайте запит на перевірку клімату
Хочете, щоб фахівець з "Коудайс Україна" перевірив разом з вами мікроклімат? Зв'яжіться з нами, ми можемо виміряти температуру та вологість повітря на рівні тварин за допомогою реєстраторів даних. Це дозволяє нам візуалізувати такі проблеми, як протяг у тварин.