Тепловий стрес у корів

22 червня 2023
-
3

Дійні корови почуваються найбільш комфортно при температурі від -5 до +18 градусів. При температурі вище 21 градуса корова починає відчувати вплив теплового стресу, він посилюється, коли підвищується вологість повітря. З підвищенням температури та вологості вплив теплового стресу буде посилюватися. Це спричиняє зміни в метаболізмі, чинить тиск на резистентність і продуктивність. Вживаючи правильних заходів, ви можете пережити спекотні періоди та запобігти тепловому стресу.

Корова випиває 40 літрів додаткової води, коли їй спекотно

Питна вода - найдешевший корм, який необхідний під час впливу теплового стресу. У спекотні дні корова випиває на 40 літрів більше води. Смачна, доступна і чиста питна вода змушує корів споживати більше корму. Ви можете легко оцінити смак води самостійно. Візьміть зразок з поїлки в герметичну банку. Відкрийте банку у чистому приміщенні, наприклад, у будинку, і понюхайте її. Ви сумніваєтеся в якості води? Тоді зробіть перевірку поїлки.

Автоматичне сповіщення для вентиляції та зрошувачів

Важливо вчасно вмикати вентилятори. За допомогою нашого додатка CoolCare ви можете отримувати сповіщення про це. Також зверніть особливу увагу на вентиляцію в доїльному залі та навколо нього, а особливо в зоні очікування (накопичувачі), щоб забезпечити комфорт при доїнні. І не забувайте про сухостійних корів. Використання зрошувачів і туманоутворення в поєднанні з вентиляторами може значно знизити температуру в приміщеннях та зменшити вплив теплового стресу на організм тварини. Уявіть собі освіжаюче купання в басейні в спекотний день. Ви одразу відчуєте себе набагато краще.

coolcare-app.jpg

Правильний раціон проти ацидозу рубця

У спекотні дні у корів частішає дихання та збільшується споживання води, що в свою чергу призводить до виведення буферних сполук (бікарбонатів) із сечею. При дії теплового стресу збільшується потреба енергії та поживних речовинах. Бікарбонат зазвичай міститься в слині та буферизує рубець. Однак через його втрату з організму та зниження жуйки, може розвиватися ацидоз рубця. Ви можете підтримати своїх корів, з кормовою добавкою CoolCare антистрес.

Змінний режим годівлі для кращого споживання корму

Під час тільності також важливо підтримувати споживання корму. Наприклад, випасаючи корів вночі або годуючи їх двічі на день. Корови будуть краще споживати корм в прохолодний період доби, пізно в вечері або зранку. Концентрація енергії в раціоні повинна бути збільшена. За необхідності можна додати інгібітор розвитку мікроорганізмів та плісняви, щоб зберегти раціон свіжим і смачним.

Спека сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів

У спекотні дні гігієна стає особливо важливою. Переконайтеся, що у вас є чисті приміщення та загони, чистий кормовий прохід та чистий силос для корму. Це пов'язано з тим, що в спекотні дні хвороботворні мікроорганізми розмножуються дуже швидко. Чисте і сухе приміщення забезпечує меншу кількість соматичних клітин. Чистий кормовий прохід і силос забезпечують свіжість корму та вищий рівень його споживання.

Рекомендації

coolcare_logo.jpg

    • Переконайтеся, що у вас на складі є достатня кількість добавки CoolCare антистрес.
    • Перевірте якість питної води та гігієну кормового силосу.
    • Обговоріть зі своїм спеціалістом, які заходи підходять для вашої компанії