Як покращити споживання корму свиноматками до опоросу

28 лютого 2023
-
3

Щоб досягнути хороших результатів під час опоросу, свиноматки повинні бути здоровими. Від тварин багато вимагають. Це означає, що вони повинні бути у формі та отримувати достатню кількість поживних речовин, щоб добре працювати. Тому хороше споживання корму свиноматками та здорова шлунково-кишкова система мають велике значення.

Більші та важчі поросята в гнізді

Важливим є правильне споживання поживних речовин для гарного нарощування кондиції свиноматок під час вагітності. Це забезпечує хороший ріст та розвиток поросят, як результат ми отримуємо важчих поросят на період відлучки. Це має сенс, тому що, якщо свиноматка здорова і в хорошому стані, вона здатна забезпечити більше поживних речовин поросятам через плаценту.

Більше живих поросят

Добре споживання корму свиноматками в останні дні перед опоросом є дуже важливим для процесу опоросу. Це тому, що свиноматки мають більшу потребу в енергії та кальції на момент опоросу. Занадто мало енергії та кальцію часто означає довший процес опоросу, отже, більший шанс народження мертвих поросят. Тому важливо добре годувати свиноматок перед опоросом.

Енергетична свиноматка під на момент опоросу

Щоб забезпечити додаткову підтримку свиноматки під час опоросу, корм для цього має бути багатий клітковиною. Очевидно, що процес опоросу є серйозною подією для свиноматки і вимагає багато енергії. Однак під час процесу опоросу свиноматка не споживає корм. Це означає, що вона повинна жити за рахунок їжі, яку споживала раніше. Клітковина забезпечує більш рівномірне виділення енергії . Як наслідок, свиноматка з достатньою кількістю клітковини в шлунково-кишковому тракті має достатньо енергії, навіть під час процесу опоросу, щоб належним чином пройти цей процес і краще відновлюватися після цього.. Забезпечуючи насичений клітковиною корм протягом дня, ви можете забезпечити додаткову підтримку свиноматці. Тоді останнє годування перед опоросом буде ближче до початку процесу опоросу, і тому свиноматка матиме ще більше енергії.

Хороша молочна продуктивність і відновлення свиноматок

Під час періоду лактації, велике споживання корму свиноматкою дуже важливо. Їй потрібно багато поживних речовин, щоб виробляти достатньо молока, для забезпечення росту та розвитку та якомога більшої ваги поросят на момент відлучення та не втратити занадто багато кондиції.

Грубі волокна покращують споживання корму свиноматками

Тому хороше споживання корму є важливим на всіх фазах для високопродуктивної свиноматки. Але для того, щоб поживні речовини, що містяться в кормі, також засвоювалися належним чином, необхідна добре функціонуюча шлунково-кишкова система. І тут у справу вступають грубі волокна. Грубі волокна забезпечують кращий розвиток і роботу шлунково-кишкового тракту. Гарне здоров’я шлунково-кишкового тракту має важливе значення для здорової свиноматки. Це гарантує, що свиноматки добре засвоюють корм і краще засвоюють поживні речовини.