Як покращити якість яєчної шкарлупи?

19 лютого 2023
-
3

Кальцій у вигляді карбонату кальцію є найважливішим компонентом яєчної шкаралупи: кожна яєчна шкаралупа містить 2,2-2,5 г кальцію. Для цього кількість кальцію в кормі залежить від різних факторів, таких як джерело кальцію, вік курей, стан здоров’я та звикання. У міру дорослішання курей здатність засвоювати кальцій з кишечника знижується. Інфекції (такі як IБ) і звикання до високих рівнів кальцію також погіршують здатність курки засвоювати кальцій. Тривалий період теплої погоди (і, можливо, менше споживання корму, як результат) у поєднанні з тиском на здоров’я печінки може призвести до зниження споживання кальцію. Тому доцільно (тимчасово) забезпечити додатковий кальцій, якщо якість шкаралупи погіршиться.

Нижче наведено короткий огляд різноманітних доповнень, які можна використовувати, та їхні характеристики:

Монофосфат кальцію

Складається в основному з фосфору і тому особливо підходить для годування молодих курей, які ще ростуть. Між 23 і 25 тижнями його можна використовувати в профілактичних цілях, щоб підтримувати кістки в хорошому стані (підтримка скелета і напруга крил). У цей період квочка їсть досить мало, але вже зносить по яйцю (майже) кожен день.

Вапняки

Основне джерело кальцію для курки несучки. Це найдешевше джерело кальцію та повільно розчинний, тому він доступний і вночі, коли відбувається утворення шкарлупи яйця.

З точки зору походження, структури та розчинності, крупа з раковин устриці є хорошою добавкою до вапняку у курей старшого віку для досягнення оптимального запасу кальцію.

Крейда

Швидкорозчинне джерело вапна. Завдяки своїй структурі він в основному використовується в кормах для вирощування. Також підходить для ранкового годування в рамках концепції роздільного годування.

Покращувач яєчної шкаралупи Сприяє засвоєнню кальцію з кишечника. Особливо корисний, якщо здоров’я кишечника не є оптимальним. Містить, серед іншого, масляну кислоту (коротколанцюгові жирні кислоти), які підтримують роботу кишечника, що покращує якість оболонки.

Вітамін С

В основному цей вітамін випоюють літом при високій температурі навколишнього середовища (тепловий стрес) і може покращити яєчну шкаралупу в цій ситуації.