Сім'я Боума приділяє своїм сухостійним коровам першокласний догляд і увагу

18 бер. 2021

Близько 80% всіх проблем зі здоров’ям у дійних корів можна простежити до перехідного періоду. Цей перехід від однієї лактації до іншої має вирішальне значення не тільки для здоров’я та довголіття стада, але й для задоволення від роботи та здорового балансу.

Мартен і Геа Бума
Нідерланди

Сім'я Бума знає про це все. Мартен і Геа доять близько 100 корів у фризькому селі Олдеберкоп. «Сухостійний період є найважливішим часом для корів», — каже Мартен. «Якщо все правильно підготовлено, то можна попередити багато проблем. Споживання корму в цей період дуже важливий. Я хочу переконатися, що вони наїдаються досхочу». Кожна сухостійна корова родини Боума з’їдає понад 13 кілограмів сухої речовини на день. «Важливо, щоб корови продовжували їсти велику кількість до моменту отелення. У цьому плані раціон є ключовим. Воно повинно бути смачним і максимально постійним. Розбавлення раціону добре перемішаним сіном або соломою гарантує високе споживання корму. Корів поміщають у загін із солом’яною підстилкою якомога ближче до отелення. Там вони в останній раз повністю набиваються перед отеленням. Високе споживання корму перед отеленням також забезпечує високе споживання корму після отелення. Таким чином, вони готові добре впоратися з лактацією, коли вона почнеться».

Сім’я Боума співпрацює зі спеціалістом з Koudijs, щоб визначити ідеальний раціон для сухостійного періоду. Одного лише високого споживання корму недостатньо для підтримки належного рівня кальцію. Польові дослідження, проведені Koudijs, показали, що рівень кальцію в крові був занадто низьким у більш ніж 60% дійних корів після отелення. У цих тварин не розвивалася молочна лихоманка, але у них був більший ризик розвитку інших проблем зі здоров’ям. У цьому відношенні кальцій має вирішальне значення, оскільки він відіграє важливу роль у функціонуванні м’язів. А м’язи важливі для цілого ряду процесів, таких як закриття сосків після доїння, рухливість рубця та скорочення матки.

Для активізації кальцієвого обміну раціон повинен містити достатню кількість магнію і вітаміну D. А рівень кальцію, фосфору і калію повинен бути обмежений.

«На додаток до збалансованого раціону, — додає Мартен, — комфорт корови надзвичайно важливий. Ми вже модифікували кабінки для дійних корів, але в старому сараї сухостійні корови все ще лежали в кабінках по 1,10 метра», – розповідає Мартен. «Коли ми зробили кабінки ширшими та вище, ми відразу помітили, що сухостійні корови набагато більш схильні лежати».

Важливість перехідного періоду зрозуміла. «Якщо все йде добре під час сухостійного періоду, — каже Мартен, — це запобігає таким проблемам, як молочна лихоманка та кетоз. Це економить багато часу, приносить більше задоволення від роботи, виробляє більше молока і, звичайно, більше грошей».

 

Сім'я Боума використовує програму для сухостійного періоду Prelacto.

Дізнайтеся більше про Prelacto