Мінімізація ризику ураження мікотоксинами

Уникнення

Уникайте пошкодженого зерна, купуйте зерно без мікотоксинів.
Зберігайте сировину та корми правильно, в сухих та не надто теплих приміщеннях.

У випадку ураження мікотоксинами

Деактивація у випадках сильного зараження
Визначте, які мікотоксини присутні та на якому рівні.
Застосуйте відповідний продукт Мікогард (MycoGuard) та дозуйте його до корму.

Зменшення наслідків у випадках постійного забруднення
Визначте, які мікотоксини становлять найбільший ризик.
Застосуйте відповідний продукт Мікогард (MycoGuard) та безпечну дозу.

Методи дезактивації

В продуктах Мікогард (MycoGuard) реалізовано комбінацію з трьох методів деактивації мікотоксинів для підтримки здоров'я та продуктивності тварин. Метод деактивації залежить від хімічних властивостей мікотоксину.

Неорганічна адсорбція

Бентонітові глини адсорбують між своїми шарами полярні афлатоксини меншого розміру. Різні бентоніти мають різні хімічні властивості, які визначають їхню здатність і швидкість адсорбції афлатоксинів. Натрієва бентонітова глина С демонструє найсильнішу адсорбцію, за нею йде магнієвий бентоніт F. Сильна адсорбція означає, що афлатоксин захоплюється між шарами глини і, таким чином, деактивується. Швидкість адсорбції також важлива. У тестах магнієвий бентоніт F показав найвищу спорідненість, що призвело до швидкої адсорбції.

Органічне зв'язування

Клітинні стінки дріжджів з високим вмістом ß-глюканів дуже ефективно зв'язують мікотоксини. Спіральна структура ß-глюканів є ключовим фактором у цьому процесі. Гнучкість клітинних стінок з ß-глюканами також відіграє важливу роль в ефективному зв'язуванні. Зеараленони та охратоксини мають найвищу спорідненість до зв'язування з ß-глюканами клітинної стінки дріжджів завдяки своїй здатності вписуватися в структуру спіралі та міцно утримуватися на місці.

Біотрансформація

Різні ферменти, що виробляються штамом дріжджів Saccharomyces, перетворюють мікотоксини на менш шкідливі або нетоксичні метаболіти. Ці ферменти особливо ефективні проти фумонізинів та дезоксиніваленолу, запобігаючи шкідливому впливу на здоров'я кишківника.