Оптимальна молочність свиноматки є критично важливим фактором для поросят

15 вересня 2021
-
5 minutes

Завдяки покращеній генетиці свиноматок кількість поросят на опорос роками зростає. Для свинарів виростити всіх цих поросят у доброму здоров’ї – непроста задача. Більша кількість поросят в опоросі означає зниження ваги при народженні. Це робить додаткову підгодівлю поросят ще більш важливою.

Низька вага при народженні

Якщо у гнізді ми отримали більше ніж 14 поросят, то вага при народженні зменшується приблизно на 35 грамів на одне порося. В результаті вага при народженні у гнізді з 17 поросятами може бути на 100 грамів менше на одне порося. Важливо, щоб ці поросята котрі народжуються з меншою вагою споживали достатню кількість молозива. Тому, коли у гнізді ми отримуємо більше ніж 14 поросят їх важливо розділити на дві групи та почергово підсаджувати до свиноматки для споживання молозива. Це гарантує, що кожне порося отримає достатню кількість молозива, оскільки, як ви всі знаєте, правильне споживання молозива є важливим для подальшого розвитку поросяти.

 

Доповнення

Перевага у вирощуванні поросят є годівля свиноматкою, але у разі великої кількості поросят в опоросі продуктивність свиноматки часто є обмежуючим фактором. Ось чому розумно доповнювати годівлю замінником молока свиноматки для поросят Nursemilk Koudijs, починаючи з другого дня життя. Чим швидше порося контактує з продуктами, які відрізняються від молока свиноматки, тим швидше травна система пристосовується до перетравлення рослинних кормів. Асортимент кормів (Romelko) Koudijs для поросят є чудовою добавкою до молока.

 

Налаштування каналу

Рання підгодівля поросят забезпечує краще споживання кормів після відлучення. Важливо починати підгодівлю кормом для поросят Koudijs' в ранньому віці (3-5 день). Це забезпечить більше середньодобове споживання корму в підсисний період. Крім того, вони будуть відлучені з більшою вагою і з кращим здоров'ям, при цьому надалі це нам забезпечить легший менеджмент з період після відлучення. Ми неодноразово демонстрували це в різних науково дослідних центрах.

Поросята які спожили більшу кількість молока/корму до відлучення, матимуть менше проблем після відлучення. Це пов’язано з тим, що ці поросята будуть поступово їсти корм після відлучення. Таким чином, вони менш відчувають нестачу молока свиноматки після відлучення. Тому рання підгодівля поросят та більше споживання корму забезпечує хороший кінцевий економічний ефект.