Вирощування телят у складні пори року

08 січня 2023
-
3

Вирощування телят заслуговує на особливу увагу в у літній та зимовий періоди, коли на вулиці надто тепло, або холодною волого. Телята під час холоду особливо чутливі до різних захворювань, включаючи шлунково-кишкові розлади, легеневі захворювання, нежить, кашель і грип. Вологість і протяги становлять величезний ризик. Віруси та бактерії процвітають у вологому середовищі, що робить телят уразливими до інфекції. Тим часом протяги містять більш холодне повітря, яке швидко опускається і потрапляє на верхню частину телят. Це може призвести до того, що телята, які швидко ростуть, легко застудяться та розвинуть симптоми, схожі на грип.

Високоякісне молозиво є життєво важливим

Найважливіше, що ви можете зробити, щоб телята відчували менше проблем, це забезпечити високоякісне молозиво. Під час належного сухостійного періоду корови виробляють високоякісне молозиво з великою кількістю антитіл, які захищають телят. У Коудайс ми працюємо з рядом молочних кормів, які дозволяють сухостійній корові виробляти достатню кількість молозива високої якості.

Ще один спосіб підвищити резистентність – вакцинація сухостійних корів проти різних вірусів, наприклад, рота та коронавірусу. Це особливо ефективний спосіб захисту телят від патогенів, оскільки вони отримують антитіла через молозиво вакцинованої корови.

Основа здорових телят

Якщо ви хочете максимально захистити своїх телят від інфекцій, слід враховувати три інші фактори. По-перше, це гігієна, оскільки в чистому, охайному та сухому середовищі росте менше патогенів. Зверніть особливу увагу на таке обладнання, як інструменти для годування молоком та загони для утримання, і щодня оновлюйте корм і воду для тварин.

Другий елемент – вентиляція. Це стосується видалення старого повітря та заміни його свіжим чистим повітрям. Запитайте себе, чи може ваша стайня забезпечувати чистим повітрям і вентилювати старі запаси. Варто також знати, чи існує ризик мікроклімату, чи протягу. Скористайтеся нагодою, щоб переглянути їх разом з одним із наших спеціалістів із тваринництва.

Нарешті, пам’ятайте про постачання кормів. Чи правильно годують ваших тварин? Чи відповідає частка штучного молока? Чи є у ваших телят достатньо свіжої води, кормових концентратів і грубих кормів?

Багато проблем, в тому числі діарея, викликані приготуванням і згодовуванням молока. Уважно перевірте графік, щоб побачити, яких телят потрібно годувати, і переконайтеся, що температура та кількість є правильними. У зимові місяці або коли температура опускається нижче 10°C, збільште концентрацію щонайменше до 150 г на літр молока або 175 г на літр води в дозаторі для пиття.

Дізнайтеся більше про наш план вирощування телят з програмою Kaliber і зв’яжіться з представником команди Коудайс для отримання додаткової інформації.