Сухостійний період

16 березня 2021
-
5 minutes

Взявши під контроль перехідний період між лактаціями, фермери можуть значно зменшити вплив таких захворювань, як гіпокальціємія, на своє стадо, заощаджуючи значний час, гроші та зусилля.

Підтримка здоров’я корів є важливою частиною ролі будь-якого молочного фермера. Але це може бути дорогим заходом, якщо його не зробити правильно. Особливо це актуально в перехідний період між лактаціями. Ці важливі кілька тижнів до і після отелення дають можливість тканині вим’я корови відновлюватися, очищаючи від старих інфекцій молочних залоз і підвищуючи вироблення молока під час наступної лактації.

Але перехідний період також є зоною небезпек. Профілактика краще, ніж лікування для поширених захворювань молочної худоби, таких як гіпокальціємія, також відома як SCHC або молочна лихоманка. Фактично, через кілька років досліджень на фермах ми визначили середній рівень захворюваності SCHC 66,7% у дійних стадах. Оскільки загальний економічний вплив SCHC становить у середньому 113 євро на тварину, фінансовий мінус для ферми середнього розміру зі 100 отеленнями може легко досягти 7500 євро на рік або більше.

 

Профілактика краще, ніж лікування

Однак ці витрати не закарбовані. Активно керуючи сухостійним періодом, молочні фермери можуть значно зменшити негативний вплив на здоров’я та фінансовий вплив SCHC та подібних захворювань.

Дослідження Коудайс та різних наукових інститутів висвітлюють чотири ключові кроки до ефективної профілактики захворювань. Два з цих підходів стосуються практики ведення господарства та передбачають скорочення сухого періоду та зменшення використання антибіотиків під час перехідної фази.

Два інших зосереджені на харчуванні. Вони включають новий метод зменшення різниці між дієтичними катіонами та аніонами (DCAD) протягом сухого періоду, а також нові рекомендації щодо макромінералів, таких як фосфор. Всі чотири варіанти відіграють роль у запобіганні гіпокальціємії. При спільному застосуванні їх вплив може бути значним.

Добре застосована стратегія управління переходом відкриває двері до запобігання, а не до лікування. Втручаючись у здоров’я корови до того, як хвороби вкорінилися, фермери можуть заощадити дорогоцінний час і зусилля – не кажучи вже про гроші – у довгостроковій перспективі. І, звичайно, стадо, вільне від хвороб, краще для довгострокового здоров’я стада та продуктивності лактації. Тому наступного разу, коли ви будете розглядати перехідний період, подумайте про нього як про вікно можливостей.

 

Дізнайтеся більше про Prelacto або зв’яжіться зі спеціалістом Коудайс для отримання додаткової інформації.

Get in touch with our specialist