Перший тиждень курчати

13 жовтня 2021
-
5 minutes

Курчат сьогодні найкраще можна порівняти зі спортсменами. У той час як бройлери більше схожі на спринтерів, сучасні несучки є марафонцями.

Головна мета бройлерів — продукувати якомога більше м’яса за найкоротші терміни, а несучок - давати яйце майже щодня від дорослого до 100-тижневого віку. Основа цієї найвищої продуктивності в обох видів закладається в перші тижні життя. Після виводу курчатами тепер опікується фермер, який робить усе можливе, щоб забезпечити хороший старт!

Розвиток м'язів

У бройлерів розвиток м’язової маси досягається лише збільшенням м’язових клітин. Деякі люди думають, що зростання м’язів – це питання більшої кількості клітин, але це неправильно. Насправді ріст м’язів – це ріст клітин. Кількість м’язових клітин у м’язі формується під час інкубації та перших днів життя. Це означає, що після першого тижня кількість фіксується, тому ріст м’язів – це збільшення клітин. Це підкреслює важливість першого тижня життя!

Eurotier 2018_First week effect_Pluimvee_Leg_Ouderdieren_Graph_1.jpg

Під впливом престартера

Щоб забезпечити найкращий розвиток м’язів, Коудайс розробив спеціальні престартери для бройлерів, несучок та індиків. Ці види птиці мають різні потреби в поживності, і тому потребують власного престартеру! Коудайс провів дослідження в цій галузі та розробив норми годівлі для цього періоду життя. Очевидно, що якість корму залежить не тільки від кількості енергії, білка, співвідношення амінокислот тощо, але й від якості та обробки сировини.

Виробництво

Крім того, крім складу, розмір подрібнення, якість змішування, твердість і форма гранул є важливими. Як у наших дослідах, так і в польових умовах ми переконалися в важливості хороших міні гранул.

Результат

Чи знаєте ви, що хороші мінігранули можуть збільшити споживання корму більш ніж на 10% протягом першого тижня? Враховуючи той факт, що коефіцієнт конверсії корму в цей перший тиждень менше ніж 1, 10% додаткове споживання корму дає 10% додатковий приріст у перший тиждень: від 180 грамів до 200 грамів. У наших власних експериментах ми побачили, що цей додатковий ріст молодняка призводить до 5-10 грам додаткової маси тіла на грам ваги за 7 днів. Це пов’язано з кращим розвитком м’язів, тушки та органів. Це важливі результати для виробництва бройлерів, які дають кращі фінансові результати.

Eurotier 2018_First week effect_Pluimvee_Leg_Ouderdieren_Graph_2.jpg

Джерело: VK-152, внутрішнє дослідження Коудайс. Годівля тварин: розсипний проти мінігранули на першому тижні життя.

Пташник

Окрім оптимальної годівлі, ключовими факторами є утримання та управління. Основна мета – оптимізувати споживання корму. У бройлерів коефіцієнт конверсії корму в перший тиждень менше ніж 1, що робить споживання корму дуже ефективним. Більше споживання корму також означає більший ріст, але важливіше: кращий розвиток органів, скелета та м’язів. Добові курчата є пойкілотермними, тобто вони «холоднокровні» в перші дні та не можуть підтримувати температуру свого тіла. Тому температура підлоги має вирішальне значення, оскільки вона визначає температуру тіла курчат. Оптимальна температура підлоги – від 28 до 30˚C. Це не можна виправити підвищенням температури в приміщенні.

Занадто низька температура тіла згубно впливає на птахів:

  1. Нижче споживання корму. Це означає низький ріст і поганий розвиток.
  2. Ризик перитоніту жовткового мішка, спричиненого Escherichia Coli. Через нижчу температуру вміст жовтка менш рідкий і кровотік також нижчий. Все це підвищує вразливість пташенят до хвороб.
  3. Ризик синдрому мелабсорбції. Мелабсорбція - це багатофакторне захворювання з вірусним компонентом, а також дуже чітким температурним компонентом! Мелабсорбція характеризується недорозвиненістю курей і кульгавістю, викликаною порушенням розвитку скелета. Очевидно, що ці птахи ніколи не стануть хорошими бройлерами.

Крім температури підлоги, важливі й інші фактори управління, такі як доступність води та корму та рівень CO2. У Коудайс є власний контрольний список: KCCP (Критичні контрольні точки) для оцінки процедури розміщення нового поголів'я бройлерів. Рене Хейнен, DVM.

Eurotier 2018_First week effect_Pluimvee_Leg_Ouderdieren_Graph_3.jpg

Малюнок 2. Занадто низька температура підлоги: охолодження курчат