Пізнє відлучення поросят може принести багато переваг

09 січня 2023
-
3

Збільшення віку відлучених поросят лише на один день вже може призвести до значної різниці у вазі відлучення та вазі постановки свиней на відгодівлі. Це видно з даних, зібраних у De Elsenpas, центрі практичних досліджень годівлі свиней De Heus та Коудайс, де кожне порося зважують окремо. Це дуже позитивно, тому що на етапі відгодівлі свиней ця різниця у вазі тільки збільшується.

Процес відлучення

У природі відлучення – це поступовий процес, який відбувається приблизно у віці від десяти до дванадцяти тижнів. У цей період відбуваються серйозні зміни в розвитку шлунково-кишкового тракту поросят, розвиток якого закінчується при досягненні поросятами трьохмісячного віку. На практиці прийнято відлучати поросят від свиноматки, як правило у віці трьох-чотирьох тижнів. Відлучка під час цього критичного періоду розвитку може порушити нормальний розвиток епітелію кишечника (клітинного шару, який захищає стінку кишечника), внаслідок чого йде порушення розвитку імунної та нервової системи, а також шлунково-кишкового тракту.

Здорові та важчі поросята

Поросята трьох-чотирьох тижнів інтенсивно розвиваються. Якщо ви подивитеся на період до відлучення, то тонкий кишечник щодня збільшується на 22 сантиметри в довжину і на 14 грамів по вазі. Отже, чим старше порося на момент відлучення, тим більше у нього часу для росту та розвитку травної системи. Зрештою, це сприяє отриманню здорових та важчих поросят на момент відлучення з високою травною здатністю. Здорове порося означає — порося, яке може зберегти свою продуктивність після певних стресових факторів, таких як відлучка.

Старший вік відлучення призводить до більшої ваги поросят

У діапазоні від 21 до 33 денного віку відлучення, невеликі відмінності можуть мати величезний вплив на технічні результати. У дослідницькому центрі De Elsenpas кожне окреме порося зважують при народженні, під час відлучки, через п’ять тижнів після відлучки (постановка свиней на відгодівлю) і за день до забою. Малюнок 1 показує, що поросята, які старші на момент відлучення, також важчі. Кожен день, коли порося довше залишається зі свиноматкою, вага при відлученні збільшується на 0,33 кг на одне порося.

Чим_старший_вік-відлучення_тим_важче_порося_під_час_відлучення.jpg

мал.1 Чим старший вік відлучення, тим важче порося під час відлучення


На шість кілограмів більша вага при постановці на відгодівлю

У таблиці 1 наведено дані 17211 поросят.
Вік відлучення поросят коливається від 23 до 29 днів і порівнюється за критеріями:

  • Вага на відлучку.
  • Середньодобовий приріст від 0-35 дня після відлучення.
  • Вага на 35-й день після відлучки.

В останньому стовпчику показано, яку додаткову вагу на 35 день після відлучення (свині на відгодівлі) ми отримуємо, якщо поросята відлучаються старшими на один день. Це в середньому 1 додатковий кг, якщо ми відлучаємо поросят від свиноматки старших на 1 день. Крім того, значна різниця між відлученням у віці 23 днів або 29 днів.
Різниця суттєва:

  • на 2,0 кг більша вага при відлученні;
  • на 120 грам вищий середньодобовий приріст
  • майже 6 додаткових кг при постановці свиней на відгодівлю.

вплив-різного-віку-відлучки.jpg

 

Більша вага впливає на фазу відгодівлі свиней

Збільшення віку відлучених поросят позитивно впливає на технічні результати під час і після відлучки. Крім того, важче та міцніше порося під час відлучки матиме менший ризик до впливу патогенів та інших факторів після відлучки. Також, позитивні ефекти, досягнуті після відлучки, матимуть позитивний ефект на етапі відгодівлі - це гарантує, що очікувана забійна вага буде досягнута швидше.