Як виростити поросят

22 квітня 2021
-
5 minutes

У нашому дослідницькому центрі, в Нідерландах, відлучені поросята виростають з 9,1 кг до 29,7 кг (приріст 587 г/день) за п’ять тижнів із смертністю 0,3- 1,4% поросят, котрі отримували індивідуальне лікування. Цей високий ріст продовжується і на завершальній фазі з більш ніж 1100 г на день і конверсією корму близько 2,3.

1. Високі внутрішні та зовнішні заходи біобезпеки

Зовнішні заходи біобезпеки дуже важливі для запобігання проникненню патогенів на ферму. Крім того, внутрішнє розповсюдження присутніх патогенів ферми має бути максимально обмежено. Тому застосовуйте такі заходи, як правильні робочі маршрути (від молодших до старших тварин) і використовуйте окремий одяг та взуття (з характерними кольорами) для різних категорій тварин. Використання протоколів біозахисту з чіткими робочими інструкціями є кращим способом гарантувати внутрішній і зовнішній біозахист.

Використовуйте генетичний потенціал своїх свиней на відгодівлі за допомогою GPS-InnoFeed

Ті самі фактори успіху застосовуються до відгодівлі поросят на завершальній фазі, як і для відлучених поросят. Важливим є якомога краще задовольнити харчові потреби цих підростаючих свиней. De Heus розробив модель розрахунку GPS-InnoFeed, за допомогою якої можна правильно оцінити потреби в поживних речовинах, щоб ми могли використовувати правильний діапазон балансу кормів. У дослідницькому центрі De Elsenpas це дозволяє досягти приростів понад 1100 грамів на день із конкурентними витратами на корм. Це дає можливість розкрити генетичний потенціал цих свиней, та досягти оптимальної кондиції свиней що відповідають вимогам бійні (кращій вихід туші).

2. Життєздатність новонароджених поросят

Здорові та в добрій кондиції свиноматки ключовий фактор для народження життєздатних поросят. Це починається на етапі вирощування ремонтного молодняка. Вирощування ремонтних свинок повинно акцентуватися на пропорційному розвитку кістяка та репродуктивних органів. З цією метою в De Elsenpas ретельно контролюють вагу, розвиток м’язів і жиру свинок. Ремонтних свинок та свиноматок в подальшому годують відповідно до їхніх харчових потреб під час періоду супоросності. Для оптимального здоров’я шлунково-кишкового тракту рем/свинок і свиноматок годують комбікормом, виготовленим за принципом Blazee-2 і технологією Matrix roller. Усі ці фактори забезпечують отримати якомога більше життєздатних поросят з хорошим потенціалом росту.

Здорові свині на відгодівлі дають кращі результати

Це здається таким самоочевидним; свині на відгодівлі повинні швидко рости, щоб отримати хороші результати. І це те, про що слід подбати при виготовленні комбікорму. Але коли свині на відгодівлі без хорошого потенціалу, вони не можуть оптимально перетворювати поживні речовини в ріст. Тому важливо підтримувати здоров’я свиней на відгодівлі. На цьому плакаті ви можете побачити, як саме це працює і що важливо.

Здорові свині на відгодівлі дають кращі результати

3. Високе споживання корму перед відлученням

Високе споживання молозива та молока є найкращим способом росту новонароджених поросят під час підсисного періоду. Однак для гарного переходу на відлучення також важливо, щоб поросята навчилися перетравлювати немолочну сировину. Наше власне дослідження показує, що високе споживання корму до відлучення призводить до доброго споживання корму після відлучення. Крім того, добре споживання корму перед відлученням також може запобігти можливим проблемам у майбутньому, таким як некроз вух (Малюнок 1). Для високого споживання корму перед відлученням важливо спочатку використовувати високоякісні корми для поросят преміум-класу, а потім якнайшвидше переходити на звичайний корм для поросят. Крім того, використання продуктів для збагачення, такого як Baby Big XL, може додатково стимулювати споживання корму поросятами.

4. П'ять зірок після відлучення

Процес відлучення є дуже стресовим для поросят, тому важливо приділити цьому максимальну увагу. Утримання поросят з одного гнізда запобігає проявам ієрархії, крім того, це також запобігає поширенню та передачі патогенів. У разі необхідності згрупувати декілька гнізд, або зробити пересадку використовуйте продукти для збагачення, наприклад BigXplore. Це зменшує прояви агресії та ієрархії. Під час відлучення, приміщення повинно бути сухим і теплим, а годівниці чистими та заповнені кормом. Водопровідні труби необхідно промити заздалегідь, для забезпечення свіжою водою. Слідкуйте за тим, щоб у боксах було свіже повітря, але уникайте протягів. De Heus має кліматичні датчики (розумний вимірювач), які можуть допомогти контролювати якість повітря на рівні поросят (наприклад, концентрацію аміаку та CO2).