Пододерматит у бройлерів

20 квітня 2021
-
5 minutes

Дерматит натоптишів (FPD або ураження) може бути серйозною проблемою в бройлерних пташниках, що призводить до зниження технічних результатів та економічних втрат. Це викликано вологою і липкою підстилкою. Оскільки це багатофакторна проблема, багатофакторний підхід слід застосовувати як для вирішення, так і для запобігання дерматиту натоптишів. Причини виникнення FPD різні в різних господарствах, і тому заходи, які необхідно вжити проти FPD, також відрізняються в різних господарствах.

Фактори, що впливають на дерматит натоптишів, можна розділити на три групи. Першу групу складають тваринні фактори, які мають безпосереднє відношення до птахів. Це, наприклад, такі фактори, як порода, стать, вік, маса тіла та стан здоров’я. Друга група — це фактори, на які впливає менеджмент. Прикладами є вентиляція, температура всередині та зовні будинку, матеріал підстилки, щільність птахів та умови утримання, як-от система пиття, тиск води, підстилка, світло, мікроклімат, поширення птахів та гною. Третя група факторів, що впливають на дерматит натоптишів – це харчування. Харчування має максимальний вплив на дерматит натоптишів на 30%. У цій статті ми зосередимося на деяких ключових аспектах.

Сировина

Для вивчення впливу сировини на дерматит натоптишів було проведено багато випробувань. Ці дослідження показують, що ми повинні враховувати різні фактори в сировині. Наприклад, борошно з соєвих бобів переважно використовується як основне джерело білка з високою засвоюваністю. Однак калій також підвищується при вживанні соєвого борошна, що негативно впливає на FPD. Крім того, концентрація білка в соєвому борошні опосередковано впливає на FPD. Чим нижча концентрація білка, тим вищою буде фракція розчинних не крохмальних полісахаридів у соєвому борошні, що також негативно впливає на FPD. Виходом може бути використання інших альтернативних джерел білка. При виборі іншої сировини важливо враховувати такі параметри, як в’язкість, неперетравлюваний сирий білок та/або антипоживні фактори, ідеальна засвоювана амінокислотна структура в отриманому кормі. Всі ці фактори негативно впливають на ФПД.

Поживні речовини

FPD викликається вологою та липкою підстилкою, тому цьому потрібно запобігти. Мінерали є важливими поживними речовинами для контролю споживання води. Занадто високий рівень мінералів
(особливо Mg, K, Na) призводить до більшого споживання води, що призводить до збільшення кількості води в посліді.
Щоб запобігти липкості посліду, важливо також підтримувати здоров’я кишківника. Коли здоров’я кишківника постраждає, травлення погіршиться. Відбувається надмірний ріст бактерій, жовчні солі розщеплюються бактеріями, що призводить до зниження перетравлення жирів. Більше жиру в екскрементах призводить до більш липкої підстилки, з якої вода не буде легко випаровуватися. Підвищена в’язкість в кишківнику також призводить до дисбактеріозу, а отже, і до підвищення вмісту вологи в екскрементах. Допомога птахам шляхом вибору правильної комбінації сировини разом із правильним відповідним вибором ферментів зменшить в’язкість і покращить травлення (див. інформаційний бюлетень Коудайс за листопад 2020 р.). У деяких випадках корисно додавати до корму добавки, які покращують здоров’я кишківника або покращують баланс мікробіоти. Ми провели багато дослідницьких випробувань, в результаті чого можливі коригування кормів, які довели свою користь у польових умовах. Таблиця 1 підсумовує вплив дієтичних заходів, які вивчалися під час цих маршрутів. Багато корекції годівлі призводять до зниження продуктивності або значного збільшення витрат на корм. Залежно від серйозності проблеми FPD ми знаємо, як значно зменшити FPD найекономнішим способом. Поєднуючи вибрані корективи годівлі та найкращі методи управління, ми оптимізуємо найкраще рішення для вашої ситуації.

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете дізнатися більше про цю тему.

March 2021_Footpad dermatitus_Pluimvee_Broilers_Table_1.jpg