Як максимально використати потенціал телички

07 лютого 2023
-
3

Молочні телята народжуються з надзвичайно високим генетичним потенціалом, який кожен фермер має можливість розкрити за допомогою правильної годівлі та догляду під час вирощування. План вирощування телят Kaliber використовує обширні наукові дослідження, щоб допомогти вам досягти цього потенціалу шляхом максимального зростання та розвитку туші. План включає чотири етапи, кожен зі своїми конкретними рекомендаціями.

Початкова фаза (0-5 місяців)

Початкова фаза – це більше, ніж годування молодих телят молоком. Секрет здорового старту та високого щоденного приросту полягає у швидкому забезпеченні достатньою кількістю високоякісного молозива та використанні відповідних замінників молока перед переходом на основні корми господарства.
Для максимального зростання необхідний плавний перехід від молока до твердого корму та загально змішаного раціону. Поширена помилка фермерів полягає в тому, що вони піддають телят дії кількох стресових факторів одночасно, таких як відлучення, переїзд і зміна корму. Це обмежує ріст і затримує процес розвитку.
Ще один важливий аспект – смак стартового корму. Для досягнення найкращих результатів слід використовувати високоякісні гранули з привабливим запахом і смаком. Kaliber Starter розроблено для забезпечення правильного розвитку стінки рубця та сосочків, щоб дати вашому теляті найкращий старт.

Молодість (5-8 місяців)

Фаза молодості є найважливішою, але нею нехтують. Це час, коли ваше теля має найбільший потенціал росту, але розвиток його туші назавжди відстає, якщо ви не підберете цей період належним чином.
Секрет полягає в тому, щоб збалансувати сирий протеїн і енергетичний вміст раціону. Високоякісний трав'яний і кукурудзяний силос є важливими для правильного розвитку рубця. У довгостроковій перспективі це може допомогти запобігти утворенню надлишкової ваги.

Статеве дозрівання (вагітність 8 місяців)

Як фермер, ваше головне завдання на цьому етапі — розвинути структуру тіла телиці, щоб якнайкраще підготувати її до вагітності. Щоб запобігти утворенню надлишкової ваги, необхідно знизити енергетичну цінність раціону, одночасно включаючи достатню кількість сирого протеїну та високоякісних грубих кормів з обмеженою кількістю кукурудзяного силосу та крохмалю. Щоб теля отримувало достатню кількість вітамінів і мінералів, слід використовувати вітамінно-мінеральні суміші.

Вагітність (14-24 місяці)

Коли телиці готові до запліднення, метою є забезпечення подальшого розвитку без накопичення жиру. У раціоні повинно бути менше сирого протеїну та енергії, ніж у період статевого дозрівання. Телиці в цьому віці часто мають високий BSC(бал вгодованості), якщо їх перегодовували раніше, і цей ефект посилюється під час вагітності.
Хороша підготовленість залежить від співвідношення енергії та сирого протеїну в кормі. Годівля телиць відповідно до рекомендацій Кaliber допоможе вам отримати добре розвинених телиць, які повністю розкривають свій потенціал. Щоб дізнатися більше, зверніться до одного з наших спеціалістів з молочних продуктів.